O NAS

START
Strona główna
Co nowego
Ważne daty
Komunikaty
Statut Klubu
Rada Nadzorcza

KONTAKT

Napisz do nas
Księga gosci

LISTA KLUBOWICZÓW

Zapisz się
Lista Klubowiczów
Zgłoszenia odrzucone-01.2017
Zgłoszenia odrzucone-02.2017
Zgłoszenia odrzucone-03.2017
Zgłoszenia odrzucone-04.2017
Zgłoszenia odrzucone-05.2017
Zgłoszenia odrzucone-06.2017
Zgłoszenia odrzucone-07.2017
Zgłoszenia odrzucone-08.2017
Zgłoszenia odrzucone-09.2017
Zgłoszenia odrzucone-10.2017
Zgłoszenia odrzucone-11.2017
Zgłoszenia odrzucone-12.2017

PIOSENKI REZERWY

Piosenki rezerwy

O WOJSKU

Polecamy serial
Sondaż
Z czym do NATO
O Kawalerii raz jeszcze
Misje wojskowe
Na papierze
Kryptonim JW
Historia SPR-ów
Linki wojskowe
Jak przeżyć armię

Skąd się biorą trepy?

Wstęp

Materiały Rezerwistów

Wstęp
- Janusz Kłosowski
- Robert Hes
- Tadeusz Pochopień
- Mirosław Rus
- Andrzej Iwankiewicz
- Ireneusz Mitko
- Dariusz Kiełbowicz
- Filip Tyszka
- Marek Kamiński
- Krzysztof Chmielewski
- Piotr Wentlandt
- Adam Trębacz
- Wojciech Wnęk
- Karol Daniec
- Ryszard Jastrzębski
- Andrzej Czeczot
- Ryszard Jastrzębski
- Piotr Grześkowiak

i nie tylko Rezerwistów

Mieczysław
Stanisław Kaczmarczyk
DOCENT
Vladislav Lojek

Fotogalerie

WSO Wrocław
więcej >>>

Napisali o nas

My koledzy z wojska

Ze strony MON-u

-

Statystyka

 

 

 

Copyright 1999-2017 by
Rezerwa
Wszelkie prawa zastrzeżone
ISO 8859-2
Aktualizowane: 02.01.2017 r.


Z CZYM DO NATO

Jednostki wydzielone z polskich sił zbrojnych, które pierwsze osiągną pełną gotowość do działania w ramach paktu:

  1. WOJSKA LĄDOWE
    - 18 Batalion Desantowo - Szturmowy z Bielska-Białej
    - 6 Brygada Kawalerii Pancernej ze Stargardu Szczecińskiego
    - 10 Brygada Logistyczna z Opola
    - 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa
    - 4 Pułk Przeciwlotniczy z Czerwieńska
    - eskadra śmigłowców z 7 Dywizjonu Lotnictwa Wojsk Lądowych z Tomaszowa Mazowieckiego
    - kompania szturmowa z 7 Batalionu Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego

  2. WOJSKA LOTNICZE I OBRONY POWIETRZNEJ
    - eskadra (12 maszyn) Mig-29 z 1 Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" z Mińska Mazowieckiego
    - eskadra Su-22 z 7 Pułku Lotnictwa Bombowo-Rozpoznawczego z Powidza
    - eskadra Su-22 z 40 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego ze Świdwina

  3. MARYNARKA WOJENNA
    - okręt podwodny ORP "Orzeł" z 3 Flotylli Okrętów w Gdyni.
    - korweta ORP "Kaszub" z 9 Flotylli Obrony Wybrzeża z Helu
    - trzy okręty rakietowe z 3 Flotylli Okrętów z Gdyni
    - okręt transportowo-minowy z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia
    - trałowiec "Mewa" z 9 Flotylli Obrony Wybrzeża z Helu
    - okręt ratowniczy ORP "Piast" z 3 Flotylli Okrętów z Gdyni.

Źródło: WPROST

Młody człowieku,
jeżeli jesteś w okresie poborowym, masz chęć i chciałbyś o swojej przyszłej służbie powiedzieć: "służyłem", a nie "odsłużyłem" to powinieneś swoje kroki skierować właśnie do tych jednostek.